Minimálbérnél kisebb bér utáni járulék
Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
Megjelent a Számviteli Levelek 251. számában (2011. szeptember 22.), 5145. kérdésszám alatt

Kérdés: Egy kft. két tulajdonossal rendelkezik. A férj és a feleség tulajdoni hányada 50-50%. Mindkét tulajdonos egyben ügyvezető is. Az ügyvezetői feladatokat 0 Ft-os megbízási jogviszonyban látják el. A kft. egyéb feladatait heti 20 órás munkaviszonyban, havi 50 000 Ft-ért végzik. Szükséges-e a kft.-nek a 78 000 Ft-os minimálbér után megfizetni a járulékokat a két tulajdonos után, vagy elegendő az 50 000 Ft után?
Részlet a válaszból legalább a minimálbér kétszeres összege után volt köteles fizetni. (Részlet a válaszból!) Ha azonban a tényleges járulékalapot képező jövedelem nem érte el a minimálbér kétszeresét, akkor az Art. 31. §-ának (2) bekezdése szerinti elektronikus adó- és járulékbevallásban szereplő ennél kisebb összeg után volt lehetséges a járulékfizetés a munkaviszonyban állókra.

Nem előfizetőnk?

Ha most regisztrálja magát, akkor ezt a választ megküldjük Önnek. Először adja meg email címét:



Kapcsolódó tárgyszavak: ,




Fentihez kapcsolódó cikk még:
Kiegészítő adójóváírás
A válasz időpontja: 2004. január 8.
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisában: 1541
részletek
Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére