Számviteli Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

Térítés nélküli bérbeadás magánszemély által

Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
A válaszadás időpontja: 2011. december 1. (Számviteli Levelek 256. szám, 5237. kérdés)

Olvasói kérdés Egy magánszemély térítés nélkül ingatlant ad bérbe egy vállalkozásnak. Ennek adózási, számviteli vonatkozásai hogyan jelentkeznek a bérbevevőnél?

ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
ha nem előfizetőnk a teljes választ elküldjük e-mailen évente egyszeri alkalommal
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.
Válasz (részlet): […]a magánszemély üzletszerűen, illetve tartós vagy rendszeres jelleggel folytatja), akkor ezen bérbeadás az Áfa-tv. hatálya alá tartozik. (Ellenérték fejében teljesített szolgáltatásnyújtás az ingyenes, térítés nélküli szolgáltatásnyújtás is!) Ezért a magánszemélynek az Art. 22. §-a alapján be kell jelentkeznie, adószámot kell kérnie, és a térítés nélküli bérbeadás piaci értéke alapján az áfát fel kell számítania, számláznia és megfizetnie (hacsak alanyi adómentességet nem kért, nem kérhetett)! A bérbe vevő vállalkozásnál a térítés nélkül igénybe vett szolgáltatás piaci értékét az igénybe vett szolgáltatások költségei között (529) kell elszámolnia a rendkívüli (illetve az egyéb) bevételekkel szemben (9891, illetve[…]

Figyelmébe ajánljuk

Kft. esetében az ügyvezető bérbeadná személygépkocsiját havi 9 E Ft-ért a kft.-nek. Milyen jövedelme keletkezik az ügyvezetőnek? Milyen adót, járulékot kell a kft.-nek levonni? Számlát nem ad róla, szerződés van a kft. és a magánszemély között. Később a kft. tervezi a...

Tovább a teljes cikkhez

Saját tulajdonú lakókocsi külföldön történő bérbeadása egyéni utazással végezhető-e hetes adószámmal, illetve mint bérbeadási tevékenység? Szükséges-e más engedélyek kérése a tevékenység végzéséhez?

Tovább a teljes cikkhez

Bérbeadás esetén, ha az adó alapjának megállapításához szükséges ellenértéket külföldi fizetőeszközben fejezték ki, akkor az áfa alapjának megállapításakor az Áfa-tv. 26. §-a (1) bekezdésének b) vagy c) pontja szerint kell eljárni? Valójában a kérdés ahhoz...

Tovább a teljes cikkhez

"A" kft. 2006. október 1-jétől baromfiólakat bérel "B" kft.-től havi 500 000 forint + 100 000 forint áfa összegért, mely fizetésének esedékessége mindig a tárgyhót követő hónap 10. napja. Ezen bérleményeket tovább bérbe adja "C" kft.-nek, melynek bérleti díja...

Tovább a teljes cikkhez

Ha nem találta meg amit keresett indítson új keresést

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére