Összes cikk:
1. cikk / 7 Átalányadózó szakképzési hozzájárulása
Kérdés: Átalányadózó egyéni vállalkozó az alkalmazott után hogyan teljesíti a szakképzésihozzájárulás-fizetési kötelezettségét? Jól értelmezem a 2011. évi CLV. törvény 2. §-ának (3) bekezdését, miszerint azt az átalányadózó egyéni vállalkozó alkalmazottjára kell érteni?
2. cikk / 7 Átalányadózó tevékenység költséghányada
Kérdés: Az Szja-tv. 53. §-a (3) bekezdésének e) pontja szerint a SZJ 45 - "építőipari szolgáltatás" költséghányada 80%. A TEÁOR '08. szerint ez a kód gépjármű-, motorkerékpár-kereskedelem. Kérdésem az, hogy a korábbi 45 kód - ami valóban építőipari szolgáltatás volt, és az alá tartozó tevékenységek költséghányada továbbra is 80% -, vagy a konkrétebb új kódok szerint számolhatnak költséghányadot? Hogyan kell értelmezni az említett 53. § (3) bekezdésének e) pontját?
3. cikk / 7 Átalányadózást választó mezőgazdasági őstermelő
Kérdés: Átalányadózást választó mezőgazdasági őstermelő bevételi nyilvántartást vezet. Ha bevétel csak gabonaértékesítésből származik, úgy az őstermelői igazolvány melléklete, az úgynevezett értékesítési betétlap vezetése e kötelezettségnek megfelelő-e?
4. cikk / 7 Átalányadózó egyéni vállalkozó áfája
Kérdés: Az egyéni vállalkozó átalányadó alanya. Az átalányadó árbevételi határa 8 millió Ft/év, az áfaalanyi adómentesség határa 4 millió Ft. Amennyiben az átalányadózó egyéni vállalkozó átlépi év közben a 4 millió Ft árbevételi határt, áfaalannyá válik, annak ellenére, hogy átalányadós marad? Ha igen, külön áfanyilvántartást kell vezetnie a levonható áfáról, mivel csak bevételi nyilvántartást vezet?
5. cikk / 7 Átalányadózásból eva választása (eva)
Kérdés: Egyéni vállalkozó 2001. évben kezdte tevékenységét és átalányadózást választott. 2003-ra választhatja-e az evát?
6. cikk / 7 Átalányadózás (eva)
Kérdés: Az átalányadózás továbbra is megmarad az egyéni vállalkozásoknál az eva bevezetésével?
7. cikk / 7 Átalányadózás értékhatára (eva)
Kérdés: A jelenlegi átalányadós szabályok mennyiben változnak az eva hatására?