Ingatlan bérbeadása, elektronikus bevallás

Kérdés: Annak az adószámmal rendelkező magánszemélynek, aki tárgyi adómentesen ingatlant bérbe ad, elektronikus úton kell-e az szja-bevallását teljesítenie, ugyanis az APEH értesítést küldött az ügyfélkapura történő regisztrálásra? Sem vállalkozó nem vagyok, sem áfafizetésre kötelezett.
Részlet a válaszából: […] Az Art. 2007. évre úgy változik, hogy a munkáltatónak nemminősülő kifizető a havi bevallás és adatszolgáltatás benyújtására csak akkorkötelezett, ha a tárgyhónapban magánszemély részére adó- (adóelőleg-) és/vagyjárulékalapot képező kifizetést, juttatást teljesített...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2007. február 8.

Vállalkozói kivét hiányában elektronikus bevallás

Kérdés: Az Art. 31. §-ának (2) bekezdése szerinti bevallás benyújtására 2007. évtől kötelezettek körével kapcsolatban szeretném segítségüket kérni. Heti 36 órás munkaviszony melletti egyéni vállalkozónak, aki alkalmazottat nem foglalkoztat, és akinek egész évben nincs vállalkozói kivétje (év végén osztalékként veszi ki jövedelmét), 2007. évtől elektronikus úton havonta nullás bevallást fog küldeni?
Részlet a válaszából: […] Az Art. 2007.évre vonatkozó változása alapján az a biztosított egyéni vállalkozó, akiegyidejűleg munkaviszonyban is áll, és foglalkoztatása eléri a heti 36 órát, ahavi bevallás és adatszolgáltatás benyújtására - saját maga vonatkozásában -nem kötelezett azon időszakra,...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2007. február 8.
Kapcsolódó címkék: