Keresés eredménye
5 találat a megadott egészségügyi szolgáltatás tárgyszóra
Az Ön által megadott fenti keresési szempont(ok)nak megfelelő kérdéseket időrendben (legfrissebb elől) jelenítettük meg. Kattintson alább a válasz megjelenítéséhez!
1. találat: Egészségügyi szolgáltatás díja
Kérdés: Egy orvosi kft.-nek az OEP-től kapott egészségügyi szolgáltatás díjáról havonta kell-e számlát kibocsátania?
Részlet a válaszból: […]hiszen a kft. által ellátott szolgáltatás díját a betegek helyett a társadalombiztosítás fizeti meg.Mint ismeretes, mentes az általános forgalmi adó alól az a szolgáltatásnyújtás, és az ahhoz szorosan kapcsolódó sérült- vagy betegápolás, amelyet humán-egészségügyi tevékenységet végző - ilyen minőségében - teljesít [Áfa-tv. 85. §-a (1) bekezdésének c) pontja]. Ehhez kapcsolódóan rögzíti a jogszabály, hogy mentesül a számlakibocsátási kötelezettség alól az adóalany abban az esetben, ha termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása a 85. § (1) bekezdése és 86. § (1) bekezdése szerint mentes az adó alól, feltéve hogy gondoskodik olyan, az ügylet teljesítését tanúsító okirat kibocsátásáról, amely az Szt. rendelkezései szerint számviteli bizonylatnak minősül [Áfa-tv. 165. § (1) bekezdés a) pont]. Áfa szempontjából tehát elegendő lenne egyéb számviteli bizonylat kiállítása is.A számviteli szabályok szerint ugyanakkor a szolgáltatásnyújtás ellenértéke[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2015. június 4.
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 6683
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 6683
2. találat: Egészségügyi szolgáltatás árbevételének elszámolása
Kérdés: Az egészségügyi szolgáltatás OEP-finanszírozása két részből áll: egyrészt egy alapösszegből, amely összeget a tárgyhónapban utalnak, másrészt a havi teljesítménypontok alapján meghatározott összegből. Ez utóbbit általában 2 hónap csúszással átutalják. Év végén ezt az árbevételt hogyan kell figyelembe venni? A kivaadózásra történő áttéréskor mi a helyes eljárás?
Részlet a válaszból: […]szolgáltatás díját is a szerződés szerinti teljesítés időszakában kell árbevételként elszámolni. Így a tárgyhónapban (a tárgyhónapra) átutalt alapösszegből és a tárgyhónaphoz kapcsolódó teljesítménypontok alapján meghatározott összegből (függetlenül attól, hogy az mikor utalja az OEP-től), amelyet a tárgyhónapra kell árbevételként kimutatni. Év közben és év végén is. Ebből következően a tárgyévre kell árbevételként elszámolni például a novemberi, illetve a decemberi teljesítménypontok alapján meghatározott összegeket is, akkor is, ha azokat a tárgyévet követő év[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2013. október 24.
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 6051
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 6051
3. találat: Egészségügyi szolgáltató áthelyezett kapacitásának bevétele
Kérdés: A vonatkozó törvényi előírás alapján a szerződött egészségügyi szolgáltató legfeljebb annyi havi finanszírozásra lehet jogosult, ahány hónapig a hatályos szerződése alapján szolgáltatást nyújtott. Az önkormányzat a tulajdonában álló, gazdasági társasági formában működő egyik (A) egészségügyi szolgáltatójától a másik (B), szintén a tulajdonában álló gazdasági társasághoz helyezte át a kapacitásokat. A jelenlegi jogszabályok alapján 2 hónapos utófinanszírozás történik, de az egészségbiztosító csak szerződött partnernek utal, ezért (A) szolgáltató 2 havi díját (B) szolgáltató kapta meg. (B) szolgáltatónál hogyan kell elszámolni az így kapott összeget? A tulajdonos döntése alapján (A) szolgáltató költségei fedezetére (B) szolgáltató által (A)-nak átutalt összeget hogyan kell helyesen elszámolni?
Részlet a válaszból: […]egészségügyi szolgáltatásának költségei, az egészségbiztosítóval kötött szerződésben foglaltak figyelembevételével kell az igényelt összeget meghatározni, az így meghatározott összeget az adott hónap árbevételeként és fizetendő áfájaként könyvelni az egészségbiztosítóval szemben, függetlenül attól, hogy az egészségbiztosító mikor fizet (T 311 - K 91-92, 467). Nem jár el jogszerűen az egészségbiztosító akkor, amikor az (A) szolgáltatótól befogadott elszámolás (a számviteli és adózási előírások alapján a nevére szóló számla) alapján az ellenértéket nem az (A) szolgáltatónak, hanem a (B) szolgáltatónak utalta. Szabályszerű elszámolás mellett - a kapacitás átadása nem érintette - a követelések között kell, hogy szerepeljen az egészségbiztosítótól járó, az utolsó két hónapi szolgáltatás ellenértéke. A (B) szolgáltató olyan pénzt kapott, ami nem őt, hanem az (A) szolgáltatót illeti meg. Ezért a kapott összeget a kötelezettségekkel szemben számolja el (T 384 - K 479), majd utalja tovább (A) szolgáltatónak (T 479 - K 384), ehhez nem kell tulajdonosi[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2012. április 19.
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 5412
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 5412
4. találat: Háziorvosi szolgálat díjai
Kérdés: Háziorvosi szövetkezet esetében milyen bevételi tételként kell könyvelni az OEP-től kapott különböző támogatási kiutalásokat: területi díj, fix díj, eszköztámogatás, teljesítményarányos díj? Árbevétel, egyéb bevétel vagy rendkívüli bevétel?
Részlet a válaszból: […]finanszírozási szerződés alapján az általa elvégzett egészségügyi szolgáltatásnak a jogszabályi előírásoknak megfelelően megállapított - az OEP által visszaigazolt - díját (alapdíj, fix díj, teljesítménydíj, kártyapénz, eseti díj, egyéb díj), mint az egészségügyi szolgáltatás díját, köteles elszámolni, és az Szt. 72. §-ának (1)-(2) bekezdése szerint árbevételként kimutatni. A háziorvosi szövetkezet valójában nem támogatást kap, a háziorvosi ellátás díját a betegek helyett a társadalombiztosítás fizeti meg a gazdasági társaságnak. Éppen ezért az OEP-től különböző jogcímeken kapott egészségügyi szolgáltatási díjakat a gazdasági társaság köteles az OEP felé számlázni. A háziorvosi szolgálatot ellátó gazdasági társaságok eszköztámogatásáról a többször módosított 229/2001. Korm.[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2005. április 28.
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 2158
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 2158
5. találat: Egészségügyi szolgáltatások elszámolása
Kérdés: Az egészségügyi szolgáltatások közül melyeket és hogyan számolhatja el az egyéni vállalkozó és a társaság (pl. fogorvos, laborvizsgálatok)? És a családtag?
Részlet a válaszból: […]természetbeni juttatásnak minősül az Szja-tv. szerint. A természetbeni juttatások költségként való elszámolhatóságának lehetőségéről az Szja-tv. 11. számú melléklet I/17. pontja rendelkezik. Adómentes természetbeni ellátásnak minősül a foglalkozás-egészségügyi ellátás, azaz a kifizető által jogszabály alapján biztosított, a foglalkoztatáshoz kapcsolódó megelőző és gyógyító egészségügyi szolgáltatás az Szja-tv. 1. számú melléklet 8.6. pontja alapján. Ez után sem szja-, sem tb-járulékfizetési kötelezettség nem keletkezik. A hivatkozott jogszabály által elő nem írt, de az egyéni vállalkozó által foglalkoztatott munkavállalóknak, illetőleg családtagnak is nyújtott egyéb egészségügyi szolgáltatás (mint például a fogászati ellátás vagy laborvizsgálat) adóköteles természetbeni juttatásnak minősül, ami után a kifizető 44 százalékkal[…] részlet vége a válaszból.
Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide!
A válasz időpontja: 2003. május 15.
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 1245
Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 1245
Kapcsolódó összes tárgyszó: áfa, egészségügyi szolgáltatás, önkormányzat, szolgáltatás (áthelyezett)