Számviteli Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

ATM-es készpénzfelvétel könyvelése

Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
A válaszadás időpontja: 2015. március 12. (Számviteli Levelek 321. szám, 6570. kérdés)

Olvasói kérdés Hogyan könyveljem az ATM-es készpénzfelvételt?

ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
ha nem előfizetőnk a teljes választ elküldjük e-mailen évente egyszeri alkalommal
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.
Válasz (részlet): […]bevételezett készpénzt a pénztárnaplóban rögzíteni.Az elszámolási betétszámláról forintban felvett készpénz összegének könyvelése:- a pénztárbizonylat alapján: T 381 - K 389.Természetesen a bankkivonat alapján könyvelni kell a bankkivonat megérkezésekor a forintban történt készpénzfelvételt is:- a bankbizonylat alapján: T 389 - K 384.Ha a bankkártya használatára - írásbeli felhatalmazás alapján - nemcsak a házipénztár kezelője jogosult, vehet fel készpénzt a házipénztárba, hanem például az ügyvezető is a pénzkezelési szabályzatban rögzített módon, akkor a bankkártya használatára jogosultnak külön elszámolást kell készítenie, amely elszámolásnak tartalmaznia kell:- a bankkártya használatának időpontjait, idősorrendben;- a bankkártya használatával felvett készpénzösszegeket, a felvétel időpontjai szerint külön-külön;- a bankszámláról felvett készpénz elköltését dokumentáló hiteles bizonylatok adatait, a ténylegesen elköltött készpénz összegeit (ezen bizonylatokat a pénzfelhasználás idősorrendjében, tételesen);- a bankszámláról felvett készpénzből megmaradt és a pénzkezelőnek (a pénztárosnak) átadott[…]

Figyelmébe ajánljuk

Társaságunk széfet bérel egy bankban. A házipénztárból a készpénzt nem a bankszámlájára fizeti be, hanem a bankban bérelt széfben helyezi el. A mérlegben pénztár- vagy banksoron kell szerepeltetnem a széfben elhelyezett készpénzt, és milyen főkönyvön?

Tovább a teljes cikkhez

Az Art. 38. §-ának (3/a)-(3/b) bekezdése tekintetében készpénzfizetésnek minősül-e, ha a vevő a számla végösszegét közvetlenül az eladó bankszámlájára fizeti be, illetve ha a vevő meghatalmazást ad az eladónak, hogy a számla ellenértékét közvetlenül a vevő...

Tovább a teljes cikkhez

Mi a házipénztár? A készpénzkezelésről kötelező nyilvántartást vezetni? Akkor is, ha nincs függetlenített pénztáros? Indokolt külön pénztárbevételi és pénztárkiadási bizonylatokat kiállítani? Hogyan történik ez esetben az ellenőrzés?

Tovább a teljes cikkhez

A kft. magánszemély megrendelője készpénzzel egyenlíti ki a kft. által kibocsátott átutalásos számlát. A felek átvételi elismervénnyel bizonylatolják a kifizetést. Bevételi pénztárbizonylat nem készül (a kft. mikrogazdálkodói beszámolót készít, pénzkezelési...

Tovább a teljes cikkhez

Ha nem találta meg amit keresett indítson új keresést

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére