Alanyi adómentes alapítvány bankszámlanyitása


Úgy tudtam eddig, hogy alanyi adómentességet választó szervezetnek nem kötelező bankszámlát nyitnia. Járulék megfizetéséhez igényeltem csekket a NAV-tól - egy alanyi mentességgel rendelkező alapítvány részére -, amely válaszlevélben elutasított arra hivatkozva, hogy csak bankszámlás befizetést fogad el. Alanyi adómentes alapítványnak kötelező-e bankszámlát nyitnia?


Megjelent a Számviteli Levelekben 2017. szeptember 7-én (371. lapszám), a kérdés sorszáma ott: 7390

[…] magánszemélyek (ideértve az egyéni vállalkozót is) közül az áfa fizetésére kötelezetteknek pénzforgalmi számlával kell rendelkezni [Art. 38. § (2) bekezdés]. Ezenkívül egyszerűsített adózási mód választásának feltételeként találkozhatunk bármely adózó pénzforgalmibankszámla-nyitási kötelezettségének előírásával pl. az evaalanyok esetében. […]
 
Kapcsolódó címke:
 

Elküldjük a választ e-mailen*

*
*ingyenes választ évente csak egyszer küldünk.
A *-gal megjelölt mezőket kötelező kitölteni.