Befektetési jegyek piaci értékelése

Kérdés: Egy társaság a forgatási célú 37-es számlacsoportba könyvelt befektetési jegyeire választhatja-e a valós, azaz a piaci árfolyamon történő értékelést a számviteli politikájában? Ha igen, akkor helyes-e az a gyakorlat, hogy a december 31-i piaci árfolyamon értékelik évente ezeket az értékpapírokat? Azaz, évente nyereség, avagy veszteség kerül elszámolásra. Az így keletkezett nyereség és veszteség jellegű tételek összevontan az értékpapírokra a 87-es vagy 97-es számlacsoportban számolhatók-e el ez esetben?
Részlet a válaszából: […] A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: számviteli törvény 3. § (6) bekezdés 2–3. pontjainak előírása alapján a befektetési jegy lehet hitelviszonyt megtestesítő értékpapír (határozott futamidejű befektetési alap által kibocsátott befektetési...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2026. június 18.