1. cikk / 633 Átalányadózónál kamattámogatás
2. cikk / 633 Banktól kapott díjkedvezmény – egyéni vállalkozó
3. cikk / 633 Leányvállalat és az ügyvezető kapcsolt vállalkozás-e?
4. cikk / 633 Egyéni cég – jegyzett tőkében figyelembe nem vett eszközök
5. cikk / 633 Alanyi adómentesség utólagos választása – jogszabályváltozás
6. cikk / 633 Kistermelő 1-es és 2-es kategória közötti különbség
7. cikk / 633 Forgatókönyv készítése magánszeméllyel
8. cikk / 633 Egyéni vállalkozó átalakulása egyszemélyes kft.-vé
Az egyéni vállalkozó át szeretne alakulni kft.-vé. Az egyéni vállalkozónak nincs szállítói tartozása, mindent kifizetett, vevői követelése van, 3 millió forint, adótartozása nincs. Van leltárkészlete (egy villamossági boltról van szó), amelynek az árukészlete 80 millió forint, tárgyi eszközeinek könyv szerinti értéke 15 millió forint, és rendelkezik egy saját tulajdonú bolthelyiséggel, ahol a tevékenységét végzi. Azt olvastam, hogy nem kell áfát fizetnie az árukészlet és a tárgyi eszközök után, illetve illetéket sem. Kérdésem az, hogy ha nem visz be apportot a társaságba, hanem befizet 3 millió forint jegyzett tőkét, akkor a tárgyi eszköz, a bolthelyiség és az árukészlet hogyan kerül be a kft.-be, illetve keletkezik-e az egyéni vállalkozónak szja-fizetési kötelezettsége, és ha igen, hogyan kell kiszámolni, hogy mennyi az alapja? Az egyéni vállalkozás nem megszűnik, hanem jogutódlással átalakul kft.-vé.
9. cikk / 633 Motorkerékpárra fejlesztési tartalék feloldása
Közúti árufuvarozó motorkerékpárt vásárolt. Nyilatkozatot tett, hogy csak a vállalkozás érdekében használja. Fejlesztésitartalék-feloldást szeretne a motorkerékpárra elszámolni. Megteheti-e ezt a teljes bekerülési értékre? Amennyiben nem a fejlesztési tartalékot oldja el, értékcsökkenést elszámolhat a teljes bekerülési értékre? Kell-e útnyilvántartást vezetnie a céges használat igazolására?
10. cikk / 633 Részmunkaidő összeszámítása egyéni vállalkozónál
Átalányadózó egyéni vállalkozó, ha van két olyan részmunkaideje, ahol egyenként eléri a heti 20 órás jogviszonyt, maradhat kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó?