2136 cikk rendezése:
2081. cikk / 2136 Külföldi magánszemélynek adott természetbeni juttatás utáni eho
Kérdés: Külföldi magánszemélynek adott természetbeni juttatás után kell-e egészségügyi hozzájárulást fizetni?
2082. cikk / 2136 Diákok számára adható adómentes juttatás
Kérdés: Diákok részére adható-e költségtérítés, tanulmányi támogatás, amelynek nincs adó-, illetve tb-vonzata?
2083. cikk / 2136 Civil szervezet tagjainak nyújtott ingyenes szolgáltatás
Kérdés: Civil szervezet tagjainak ingyenes internet-hozzáférést biztosít. Közreműködő tagjait megvendégeli. Keletkezik-e adó- és tb-fizetési kötelezettség?
2084. cikk / 2136 Évek múltán kivett osztalék
Kérdés: A több év alatt keletkezett eredménytartalék osztalékként történő kifizetésekor milyen adókötelezettség keletkezik? Van-e valamilyen kedvezmény arra tekintettel, hogy több éven át nem vettek ki osztalékot a tagok, a részvényesek?
2085. cikk / 2136 Mikro- és kisvállalkozási kedvezmény
Kérdés: Élhet-e a mikro- és kisvállalkozások kedvezményével az az egyszemélyes kft., amely az árbevétel, a mérlegfőösszeg és a létszám alapján megfelel a mikro- és kisvállalkozásra előírt feltételeknek, ha tagja (tulajdonosa) egy luxemburgi cég?
2086. cikk / 2136 Kapcsolt vállalkozás bejelentése
Kérdés: A kapcsolt vállalkozással érintett személyek nevét és adóazonosító számát be kell jelenteni az adóhatóságnak az Art. 15. §-ának (4) bekezdése szerint. E szerint az alapítók adatait egyszer be kell jelenteni egy adatbejelentőn, és újra be kell jelenteni, mint kapcsolt vállalkozást?
2087. cikk / 2136 Munkába járási költségek megtérítése
Kérdés: Munkába járás esetén milyen utazási költségek elszámolása lehetséges, és ennek milyen feltételei vannak?
2088. cikk / 2136 Tárgyieszköz-vásárlás magánszemélytől
Kérdés: Ha adószámmal nem rendelkező magánszemélytől történik a tárgyi eszköz vásárlása, az adásvételi szerződés elfogadható-e a könyvelés alapjául szolgáló bizonylatként? Mi a teendő áfa, szja szempontjából?
2089. cikk / 2136 Kapcsolt vállalkozás telephely esetén
Kérdés: A Tao-tv. 4. §-a 23. pontjának d) alpontja a külföldi vállalkozó telephelyével kapcsolt vállalkozási viszonyban lévőket definiálja. Ez a rendelkezés azonban nem értelmezhető, mivel a Tao-tv. 2. §-a (3) bekezdésének a) pontja a külföldi vállalkozót a telephellyel határozza meg. Hogyan oldható fel ez az értelmezési probléma, ellentmondás? A külföldi vállalkozással fennálló kapcsolt vállalkozást hogyan kell bejelenteni?
2090. cikk / 2136 Szellemi szabadfoglalkozásúak adó- és járulékterhei
Kérdés: "7-es adószámmal" rendelkező személy nyelviskolában nyelvoktatást vállal. A megállapított óradíjakkal számláz. Főállású munkaviszonya van. Havonta számláz. Adóelszámolását tételes költségelszámolással rendezi. Nyilatkozott a nyelviskola felé, hogy a részére kifizetett díj 50%-át tekintsék adóalapnak. Ezt a nyilatkozatot a nyelviskola nem fogadta el, a teljes ellenértékről kéri a számlát, és a kapcsolódó adók és járulékok befizetését neki kell rendezni. A kifizetőnek milyen járulékfizetési kötelezettsége van?