Találati lista:
2171. cikk / 2192 Követelés engedményezése
Kérdés: Kapcsolódik-e adózás előtti eredmény módosítása a követelés engedményezéséhez?
2172. cikk / 2192 Támogatások áfakötelezettsége, elszámolása
Kérdés: A különböző támogatások elszámolásáról és áfakötelezettsége megítéléséről kérnénk részletes tájékoztatást.
2173. cikk / 2192 Támogatásmegrendelés ellenértéke, áfakötelezettsége, elszámolása
Kérdés: Milyen áfakötelezettség kapcsolódik ahhoz a kapott támogatáshoz, amely támogatás konkrét megrendelés ellenértéke? Társaságunk reklámmegállapodás alapján sportegyesületet támogat. Hol számolható el a támogatás összege, és van-e valamilyen adóvonzata?
2174. cikk / 2192 Nem ellenértékként adott támogatás áfakötelezettsége, elszámolása
Kérdés: Milyen áfakötelezettség kapcsolódik ahhoz a kapott támogatáshoz, amely támogatás nem konkrét megrendelés ellenértéke, a támogatás a támogatott által nyújtott szolgáltatások, értékesített termékek árát közvetlenül nem befolyásolja? Van-e eltérés a minősítésben akkor, ha a támogatott költségvetési szerv, illetve gazdasági társaság?
2175. cikk / 2192 Intézményfinanszírozás támogatásának áfakötelezettsége, elszámolása
Kérdés: Milyen áfakötelezettség kapcsolódik az adott intézmény működőképességének fenntartását szolgáló kapott támogatáshoz?
2176. cikk / 2192 Árat befolyásoló támogatás áfakötelezettsége, elszámolása
Kérdés: Milyen áfakötelezettség kapcsolódik az árat közvetlenül befolyásoló kapott támogatáshoz?
2177. cikk / 2192 Támogatás ISO-rendszerben
Kérdés: Hogyan történik az ISO rendszer bevezetéséhez kapott támogatás elszámolása, milyen áfavonzata van?
2178. cikk / 2192 Iparűzésiadó-kötelezettség megosztása a telephelyek között
Kérdés: A vezetékes (nyomvonalas) létesítményhez kötött szolgáltatást nyújtó vállalkozások iparűzésiadó-kötelezettsége fennáll-e minden olyan településen, ahol a szolgáltatást igénybe veszik?
2179. cikk / 2192 Kapott támogatás az iparűzési adó alapjánál
Kérdés: Vállalkozási formában végzett orvosi, illetve oktatási tevékenység esetén az iparűzési adó alapjának megállapításakor figyelembe kell-e venni a kapott támogatás (kártyapénz, normatíva, "fejkvóta") összegét?
2180. cikk / 2192 Tőketartalék emelése
Kérdés: Mikor és mi alapján történik a jegyzett tőke emeléséhez kapcsolódó tőketartalék-növelés könyvelése, mivel csak a jegyzett tőkét jegyzik a cégbíróságon?
